tarihinde güncellendi...
 

 

 

INDEX

 

Mesajlaşma


Kayıtlı değilsiniz. Buraya tıklayarak ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Üye Girişi

Nickname:
Şifre:
Gizlilik Kodu: Gizlilik Kodu
Gizlilik Kodu (Rakamla):

Members List Üyeler:
Son Üye: PhilippBook
Bugün: 0
Dün: 0
Toplam Üye: 21840

Online Olanlar:
Ziyaretçiler: 0
Üyeler: 0
Toplam: 0
egitimbursu.com >> Content


ABD Lise ve Universite Sporcu Kampı

>> Content » »

IDEA – ABD SPORBURSU ÖĞRENCİ KAMPI PROGRAMI

Almanya ‘daki College Contact firması üzeri IDEA – ABD SPORBURSU ÖĞRENCİ KAMPI PROGRAMI na katilabilirsiniz. Almanya ‘daki College Contact firması, Amerika daki INTERNATIONAL DOORWAY TO EDUCATION & ATHLETICS CORP. firmasının uluslararası temsilcisidir ve Almanya 'da başvuru almaya tek yetkili firmadır.  TIKLAYINIZ: 

Ayrıca Almanya ‘daki College Contact firması sadece Almanya 'dan değil, Türkiye dahil, Dünya 'nın her ülkesinden başvuru almaya yetkili tek firmadır. 

IDEA (International Doorway to Education & Athletics) tarafından, 14-31 Temmuz tarihlerı arasında ABD de her yıl ABD SPORBURSU ÖĞRENCİ KAMPI PROGRAMI düzenlenir ve  1998 yılından bu yana Lise ve yüksek okul ( 16– 26 yaş arasında) öğrencilerine SPOR ÖĞRENCİ KAMPI organize edilir.

Bu program ile yabancı öğrencilerin de A.B.D. 'de yüksek öğrenime spor burslu katılmaları sağlanmaktadır. Bu program için katılımcı sporcuların ingilizce bilgilerinin iyi düzeyde olması gerekmemektedir. Burs kazandıkları takdirde varsa aynı yüksek okulun dil kursu da bursa dahil olabiliyor.

"Uluslararası öğrenci atletik kampı" adı verilen bu program sayesinde farklı spor branşlarından olan öğrenci sporculara A.B.D. 'deki kolej ve üniversitelerce eğitim bursu verilmektedir.

15 günlük kamp süresince, öğrenci-sporcular burs almak için antrenman ve maçlarda bütün hünerlerini göstermeye çalışırlar. IDEA tarafından 1998' den bu yana A.B.D.’de her yaz düzenlenen bu program ile şu ana kadar 1500 yetenekli sporcu katılımcı kolej ve üniversitelerde eğitim görmektedirler. Öğrenci-sporcular antrenman ve maçlarda bütün hünerlerini göstererek 15 günlük kamp süresince, geleceklerini garanti altına alacak eğitimleri için burs ararlar. Bu program sayesinde üniversitenin koçları büyük bir yabancı öğrenci topluluğuna A.B.D. 'de ekstra harcama yapmadan ulaşmış olurlar.

Yoğun programının yani sıra program kültürel geziler, üniversite kampus ziyaretleri, üniversite tanıtımları, müzik gösterileri, profesyonel spor maçları izleme gibi çeşitli kültürel, sosyal ve eğitim etkinlikleri de içerir. Bu çok kapsamlı kampta öğrenciler A.B.D 'yi yakından tanıma fırsatını bulurlar. Üniversitelerin koçları antrenman ve yerel takımlarla yapılan maçlarda sürekli katılımcıları izleyecekler. Koçlar spor programlarına katılan oyunculara tam yada kısmi burslar teklif edeceklerdir.

Başvuranlardan istenilen özelliklere sahip öğrenci-sporcular A.B.D. deki Uluslar arası Atletik Kampına katılma şansına sahip olacaktır. Katılımcılar pres-trop training programına tabi tutulacaklar. Böylece fiziksel ve teknik olarak finallere hazırlanacaklardır. IDEA koçları ve doktorları tüm programı kontrol edecek, düzenleyecek ve A.B.D. de eşlik edeceklerdir.

College Contact firması, IDEA Uluslararası Atletik Kampına katılacak öğrenci-sporcuların Türkiye ’den yapılan başvurularını kabul eden yetkili kurumdur. Programın şimdiye kadar yüzde yüz basarı sağlamasına rağmen, kesinlikle burs garantisi yoktur. Bu tercih ve seçim tamamen üniversitelere bağlıdır. IDEA katılımcılara A.B.D de seçilene kadar bursu garanti etmez.

IDEA bir sene A.B.D de seçilmeyen katılımcının gelecek elemelere ücretsiz katılmasını sağlar. Bu olanak 30 Mayıs tarihine kadar yapılmış başvurular için geçerli olacaktır.

Finaller A.B.D.de bulunan farklı üniversitelerin koçları ile ortak çalışmalar yapılarak düzenlenmiştir. IDEA danışmanları, uzmanları, doktorları ve psikologları düzenli olarak katılımcıları Kamp süresince gözetirler. Yoğun programının yani sıra program kültürel geziler, üniversite kampus ziyaretleri, üniversite tanıtımları, müzik gösterileri, profesyonel spor maçları izleme gibi çeşitli kültürel, sosyal ve eğitim etkinlikleri de içerir.

  Başvuru koşulları : Kolej ya da üniversiteler tarafından seçilen öğrenciler bir kere seçildikten sonra, tercih edilen üniversite lisans programına başlayabiliyorlar. İngilizce öğrenmesi gereken ye da geliştirmesi gereken katılımcılar üniversiteye başlamadan önce hazırlık okurlar. İngilizce hazırlık burs kapsamında olabiliyor.

1500 öğrenci 1998’den bu yana IDEA programına katılmıştır.

Program daha önce profesyonel sözleşme imzalamamış ve üniversiteye başlamak isteyen öğrenci sporcuları bir araya getirmektedir.

Lise öğrencileri, lise mezunları veya üniversite öğrencileri katılabilirler.

  Öğrenci-sporcular için eğitim bursu verilecek spor dalları;

Bayanlar

Erkekler

Futbol

Futbol

Tenis

Tenis

Golf

Golf

Basketbol

Basketbol

Softbol

Beysbol

Voleybol

 

Ücret: Öğrenci başına $ 2600 + Uçak bileti

  Bu ücrete dahil olanlar:

· Gidiş öncesi eğitim programı.

· Uzmanlar tarafından gözetim ve destek.

· A.B.D. de gidilmesi gereken farklı eyaletlere karayolu ile ulaşım.

· Ev sahibi üniversitede 15 gecelik konaklama ve günde üç öğün yemek .

· A.B.D.deki kamp boyunca sağlık sigortası.

· Seyahat ve yarışmalar için spor kıyafetleri .

· IDEA tarafından seçilen spor etkinlikler.

· Kamp katılımı.

· Kültürel ve toplumsal etkinlikler.

 Başvuruda aranan şartlar:

· 16 ve 24 yaş arasında olmak

· Amatör olarak: Erkekler için – futbol, tenis, golf, basketbol, beysbol ; bayanlar için - futbol, tenis, golf, basketbol, softball, voleybol oyuncusu olmak

· Aşağıdaki sınıflardan birinde yer almak;

§ Lise öğrencisi

§ Lise mezunu

§ Üniversite öğrencisi (alınan dersler saydırılabilir)

Katılımcıların İngilizce bilgilerinin iyi düzeyde olması şart değildir.

Program için son başvuru tarihi olan 30 Mayıs 'tan sonra yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Kamp tarihleri  : Temmuz ortası – 30 Temmuz tarihleri arasındadır.

Ön Başvuru için gereken belgeler:

· İki adet vesikalık fotoğraf

· Eksiksiz doldurulmuş başvuru formu

· Eksiksiz doldurulmuş IDEA öğrenci sözleşmesi

· Öğrenim belgesi

· Sağlik raporu

· 400$ başvuru depozitosu

· Pasaport fotokopisi

· Referans mektubu (antrenörü, yada okul spor bölümü idarecileri tarafindan alınabilir)

· Savcılık sicil kağıdı

Not: 3000 $ tutarındaki ücret daha sonra yatırılır. Kampa katılan her öğrenci seçilemediği durumda bir sene sonraki diğer kampa ücretsiz katılma hakkına sahiptir. Başvuru sahibi önemli bir sebepten kampa katılamayacağını beyan ederse depozito hariç diğer yatırdığı ücretler iade edilir.

ABD 'de 2 haftalik SPORCU KAMPI

16 – 24 yaş arasındaki SPORCU KAMPI- IDEA PROGRAMI

  Sıkça sorulan sorular ve cevapları :    (ingilizce )

IDEA programına kayıt olursam bursu garantilemiş oluyor muyum ?

Program şimdiye çok başarılı olmuş olsa da IDEA üniversitelerin bütçelerini denetlemez. Buna göre IDEA öğrenci A.B.D’ de seçilene kadar bursunuzu garanti etmez. Öğrencinin herhangi bir üniversite tarafından seçilmemeniz durumunda, IDEA öğrencinin gelecek seçmelere ücretsiz katılmasını sağlar. Bu seçenek sadece 1 Mayıs tarihine kadar kayıt yaptıranlar için geçerlidir. IDEA katılımcıların hedeflerine ulaşmaları için her türlü desteği verir.

Program A.B.D ’de nerede ve ne zaman ?

IDEA programı her yıl 14-31 Temmuz tarihleri arasında üniversite kampüslerinde düzenlenir. Kampın yapılacağı üniversiteler her sene yeniden belirlenir. Bu sene en kısa zamanda belirlenecek ve duyurulacaktır.

A.B.D’ de üniversiteye başlama ne zaman ?

Program 31 Temmuz da biter, öğrenci üniversite tarafından kabul edilmesinden itibaren okulun ilk başlayan döneminde başlayabilir. Bu dönem genelde 2003 yada 2005 yılları arasında Ağustos sonu, Ocak dönemleridir.

Kaç adet üniversite katılıyor, hangi kolejler arası liglerde yarışıyorlar ?

55 ve 85 arasında üniversite spor ve kayıt kabul bölümleri ile temsil edilirler. Bu üniversiteler her sene ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre değişebilirler. Katılımcı üniversitelerin sayısına göre tüm kolejler arası ligler programa dahildir. Örneğin; NCAA, NAIA, NJCAA.

Programa katılma şartları ?

16 – 24 yaş arasında olmak,

aşağıdaki dallardan birinde amatör oyuncu olmak,

Ve aşağıdaki koşullardan biri yerine getirmek gerekir.

· Lise öğrencisi olmak ( Lisenin son iki yılında okuyor olmak)

· Lise mezunu olmak

· Üniversite öğrencisi olmak

Öğrenci-sporcular için eğitim bursu verilecek spor dalları;

Bayanlar

Erkekler

Futbol

Futbol

Tenis

Tenis

Golf

Golf

Basketbol

Basketbol

Softbol

Beysbol

Voleybol

 

Üniversitede aldığım dersleri A.B.D ’deki üniversitede saydırabilir miyim ?

Evet. Ancak buna üniversite yetkili kurumları karar verir.

Burs bir yıl için mi sürecek, yoksa eğitim süresince mi ?

Üniversiteler iki türlü burs verirler. Bunlar üniversitede eğitiminizdeki başarınıza ya da sportif performansa göredir. Sizin alacağınız burs türü atletik performansınız içindir bunun yani sıra akademik performansınız da etkili olacaktır. Bu elemelerden sonra bursunuzun kapsamı artabilir de azalabilir de.

Şimdiye kadar verilen bursların nitelikleri hakkında istatistiksel bilgiler ?

Programa katılan üniversitelerin ücretleri yıllık 18,000 $ ile 30,000 $ (eğitim, konaklama, yemek dahil) arasındadır. Şimdiye kadar programa katılan öğrencilerin %15’i tam burs sahibi (eğitim, konaklama, yemek dahil) olmuştur; %30’u azami yıllık 7,000$ (eğitim, konaklama, yemekler dahil) ödemişlerdir. Geriye kalanlar yıllık 3,000 $ ile 7,000 $ arasında ücret (eğitim, konaklama, yemek dahil) ödemişlerdir.

İngilizce konuşamıyor olsam bile yine de programa katılabilir miyim ?

İngilizce bilgisi başvuru koşulları arasında değildir. İngilizce öğrenmesi gereken ye da geliştirmesi gereken katılımcılar üniversiteye başlamadan önce hazırlık okurlar. İngilizce hazırlık burs kapsamındadır.  Burs kazandıkları takdirde varsa aynı yüksek okulun dil kursu da bursa dahil olabiliyor. Veya bazen istisnai durumlarda sporcular kendi ingilizce öğrenim masraflarını kendileri üstleniyorlar.

Bu programa katılmak için ne tür vize almalıyım?

Program sonunda burs kazananlar okula kayıt yaparak A.B.D yasalarına göre öğrenci vizesi alırlar. Kabul edilen üniversiteden alınacak I. 20 formu ile İstanbul ya da Ankara elçiliklerinden öğrenci vizesi için müracaat edebilirler.

IDEA bu programa katılanların A.B.D’ nin şartlarına uymasını ister. INS kurallarına göre bu programa katılacakların A.B.D elçiliklerinden ziyaretçi vizesi alması gerekmektedir.

A.B.D ’de çalışabilir miyim?

IDEA öğrenci-sporcuların Amerikan üniversitelerinde burslu eğitim görmesini sağlayan bir organizasyondur. Yasal olarak yabancı bir öğrenci dışarıda çalışamaz, ancak kampüs içinde ufak tefek işlerde çalışabilir.

TECRÜBELER   için  tıklayınız:  

ABD SPORBURSU ÖĞRENCİ KAMPI  hakkında sorularınıza yanıt için tıklayınız:   

Direkt başvuru ve  Kontakt    için        

                                         ARAYINIZ  

 

Experience Reports

Nicolás Yunes – Washington University (Missouri)
"With the help of IDEA I have achieved one of my goals, which was to study at Washington University, one of the most prestigious universities in the U.S."

Juan Patricio Murphy – Univesity of Maine (Maine)
"The university and its people helped me and continue helping me with everything I need. So, I adapted pretty quickly to the American student lifestyle. My studies are going well and if some problem comes up I can count on people who can help me. In football (soccer) it’s going better than expected, and I was already chosen the best player on the team."

Juan Rigat – Brescia Univesity (Kentucky)
The were nothing more difficult to achieve prior to coming to study in the USA than: finding an university that fits my budget, that can get me admitted based on my level of English, and finding a coach who offer me a scholarship for playing tennis. The Program was able, in less than a month, to let me study at a university that meets all my needs. Thank you very much to all the IDEA Staff.

Federico Cepeda – Lawrence University (Wisconsin)
"I think that the IDEA Program is exceptional. With its help, studying abroad is not an obstacle as it used to be. And through the implemented scholarship system, anyone can find a good university in the USA. IDEA is gaining recognition in USA, which results in more and higher quality American universities."

Marco Ferraina – Lambuth University (Tennessee)
"It’s a fabulous experience. I am learning new experiences and cultures since I don’t only have contact with Americans, because my team consists of Irish, Canadians, Norwegian and English members. In the U.S., I am learning a different teaching methodology with professors that help you a lot, and above all I’m doing two things that you can only do here: STUDYING and playing FOOTBALL. With the help of the program I achieved what I always wanted."

Juan Manual Funes Bigé – University of Illinois (Illinois)
"IDEA gives you a unique opportunity in a highly competitive world, the chance to study with a scholarship in the U.S. At the same time, it allows you to familiarize yourself and take command of the international business language, connect with students from other countries, and get to know other large North American cities, not to mention the spectacular experience of representing a university in a particular sport."

Antonella de Palma – Iowa Wesleyan College (Iowa)
"The program allowed me to obtain 4 scholarship offers, and because of that I feel that I reached my objective since it is what I came for. Being able to study in the U.S. will open many doors for me."

Juan Antonio Marquine – Spring Hill College (Alabama)
"Before participating in the IDEA Program I doubted about the possibility of obtaining a scholarship to study in USA. With the help of IDEA, I was able to obtain the so precious scholarship and many other opportunities. At the same time, I became friends with other students from different countries".

Carlos Stremi – Lewis University (Illinois)
"IDEA was the door to the most clear academic development opportunity in my life. My advice to future participants is not overlooking this opportunity. I used to think: ‘my English fluency, going away from my family…’ that are factors that are overcome during the career."

Andrés Calabró – Western Montana College (Montana)
"I was able to thoroughly achieve my objectives, which were learning about other cultura and obtaining a scholarship. Besides from obtaining what I was looking for, I developed relationships with people from other countries, which I did not anything such as Malaysia, Serbia, and African countries."

Otto González Mendoza – Shorter College (Georgia)
"IDEA Program is very good, it allowed me to understand the American university system. I was able to visit many U.S. cities and places I had not been before as a lifetime experience."

Fernando Gallegos - Colombus State University (Georgia)
I am very happy at this institution where I was able to make many Latin friends as well as from other parts of the world. I am pursuing a double major in Management and Economics. We have a great chance at qualifying for the National Tournament with the tennis team this year.

Sebastián González – Hannibal LaGrange College (Missouri)
"IDEA helped to achieve my dream of studying abroad. The experience of living, studying, and fully learning about a different culture like the United States is incomparable".

Roman Polisecki – Tennessee Wesleyan College (Tennessee)
"IDEA changed my life. Before participating in the Program I was studying at the University of Buenos Aires where I wasn’t doing too well due to the I spent practicing football (soccer). I am studying, practicing my sport, and working at the university; I am now able to manage my time better."

Juan C. Laudisi – Lander Univesity (South Carolina)
"I satisfied my expectations because thanks to the scholarship I was able to improve my English and carry out my undergraduate studies at a North American University."

Daniel Chteinberg – Lindsey Wilson College (Kentucky)
"IDEA gives you the opportunity of obtaining a scholarship to study in the U.S. based on your strength in sports as well as graduating and obtaining a degree that is valued in any country. It’s a great opportunity to grow and to get to know other cultures."

Francisco Mosca – McKendree College (Illinois)
"With the full scholarship that I obtained through my sport, I am able to study and major in a field that otherwise I wouldn’t have been able to finance."

Santiago Uranga – University of Mary (South Dakota)
"If it weren’t for IDEA, I wouldn’t have been able to study in the U.S. The organization is excellent and the support that the coaches give to the candidates is first rate. Above all, I took many friendships that I made throughout the experience."

Nicolás García – Mid-Continent College (Kentucky)
"The experience of participating in the Program gave me a new vision of the U.S. and of its educational system."

Melisa Cansado - Lewis & Clark College (Illinois)
"I think it’s very important that IDEA exists because it opens doors for you to better yourself. I am also very pleased because I felt respected, valued, and taken into account by the entire staff at all times. The medical attention that we received was also first rate and I consider appropriate that there were women professors who accompanied us."

Eduardo Intriago – Lindenwood University (Missouri)
"Since I was 8 years old, I have always wished to have the possibility of studying and practicing my favorite sport: golf. For that reason I have been preparing myself and today, my dream has become a reality for me and my family."

Juan Javier Oneto Pereira – Spring Hill College (Alabama)
"I think it is a brilliant opportunity that the IDEA organization offers with the objective of being able to study in the U.S. practicing football (soccer)."

Walter Pavón Manzo – Missouri Valley College – (Missouri)
"Me as well as my brother have been able to enter into the U.S. university system with ease. Based on our athletic ability, we are studying majors that we have chosen and receive special treatment at the university where we are studying, which is very satisfying for us and our family."

Ezequiel Martinez – King College (Tennessee)
"I am grateful for the opportunity I received. IDEA opened a very important door for me. I am currently studying, playing my favorite sport, and working at my university; while making lifelong friendships."

Mariano Farji – William Woods University (Missouri)
"I am very thankful for the opportunity presented by IDEA, which has opened a great door for me. Because of it, I now have the opportunity of graduating from an American university with everything it represents at all levels: academically, athletically, and specially as a human being."
Facundo Magnaghi – Southern Virginia University (Virginia)
"IDEA allowed me to begin my studies in Ohio, continued in California, and it now was able to transfer me to finish my studies in Virginia, where we won a National Championship. They selected me as the best goalkeeper in the whole country; in other words I was named All-American for which I am very happy."

Nicolás Gieczewski - Central Connecticut State University (Connecticut)
I am very happy at my university here in Connecticut. We participate in the NCAA Division I league, which is highly competitive.

Martín Baccega – Martin Methodist College (Tennessee)
The IDEA Program helped me a lot in accessing the American system playing my sport that is basketball. Playing for a U.S. team was something I used to look as impossible and achieving this now seems to be a dream come true. Without the help from the Program, it would have been difficult to find a team on my own in the USA.

Patricio Misitrano – Webber International University (Florida)
I am graduating in May, for which I am thinking about my future employment. Tennis is going very well. I am the captain of the team since Fall 2001 and we have a chance to finish top 5 in the nation this year.

Alejandro Kohan - Lambuth University (Tennessee)
Since I decided to participate in the Program my life has changed completely, both in my personal and academic life. I obtained great achievements, which would have been impossible in my country; because everything is so well organized here I can study, play my sport, and work at the same time. I truly recommend the Program to everybody who has the opportunity to do it.

Maria Noel Cabrera - Tennessee Wesleyan College (Tennessee)
We are training hard because we will begin our tennis season in a few days. I fell very comfortable at this university. By not being too big, they can offer me a personalize treatment. Everybody is so warm and friendly with international students that makes one feel at home.

Esteban Suárez de Lima - University of Montevallo (Alabama)
I am currently in my last year. Everything I have gone through since my participation in the program has provided me with a great experience and maturity to achieve some dreams I always had and keep having.

Claudio Rubí - Union College (Kentucky)
I have got used to the life style very fast. Activities are coordinated in such a way that I can do all that I plan. I have classes every morning from Monday to Friday. Between classes I work for the university. We practice every afternoon from 3 to 5 and play games (two or three games per week). It is a totally positive experience from every perspective you may look at it.

Mariano Laffitte - Spring Hill College (Alabama)
I am doing great at my university. Thanks to my athletic performance, the coach increased my scholarship making everything easier for me.

Javier García - Missouri Valley College (Missouri)
Everything turned out to be very good at my university. I am playing for the first team and we have completed a successful season. Based on my individual performance, I have the opportunity of transferring to other institutions with different educational alternatives.

Julia Widmer – Lindenwood University (Missouri)
"The IDEA Program was excellent, it satisfied all of my expectations and opened doors for me that I couldn’t have opened alone. Thanks to IDEA I am studying Physical Education and I am a member of the field hockey team at the university. The team is doing wonderfully. I am also doing my work-study and learn program at the university’s bakery."

Rosina Maccio – Martin Methodist College (Tennessee)
I am doing great in all of my activities, both in my studies and sport, representing my university in tennis. The most important is that I was able to quickly adapt to the lifestyle in the United States.
Ignacio Recondo - Columbia College (Missouri)
I have a 3.6 GPA. I work at the training complex and cafeteria during the weekend. The soccer season was very positive for me since I was voted "Player of Week" in the NAIA and AMC. I am very happy of being here. The people at the university are all first-class.

Martin Strah - Lewis University (Illinois)
This is a great experience, where you have the opportunity of learning about many things. We are doing excellent in soccer. We have created a close group with my teammates and specially other IDEA participants recruited by my university. Thanks to the scholarships I obtained, I am currently studying a Master degree at Lewis University just a few kilometers away from Chicago.

Pablo Russo - Spring Hill College (Alabama)
I am doing very well in all my activities. I spend the day occupied between classes and studying, practices, and travel to play for my university’s tennis team, I also work at the university.

 

[ Geri Dön ] | [ Site Haritası ] | [ Arama ] | [ Kontakt ] | [ Basın ] | [ Partner ]

Copyright © egitimbursu.com - Tüm hakları saklıdır.

Yayınlanma:: 2003-11-15 (48198 okuma)

 

Arama

 

News


Yurtdışında BurslarSTA ÖGRECI KIMLIK KARTISokrates - Leonardo de Vinci - ErasmusENTERNASYONAL BURSLARAkedemik BurslarABD Sporcu KampıABD Sporbursu.Com


 

Duyurular

BURS BANKAMIZ

11.09.2004 TARİHİNDE DÜZENLENDİ. BURS ARAYAN VE BURS VERENLER HABERLEŞECEKLER. _____________________ AMERİKA ’DA YÜKSEK OKUL SPOR BURSUNA MASRAFSIZ BAŞVURU. _____________________ AKADEMIK BURSLARA 20 GÜNDE CEVAP VERİLİYOR. ____________________ 30 MAYIS 2005 SPOR BURSU KAMPINA ABD 'de SON KAYIT TARİHİ _____________________ Site Messenger ve aktüel haberler için ''üye ol'' linkinden kayıt olabilirsiniz.TIKLAYIN


 

Haberler

Copyright 2003 @ eğitimbursu.com
Tasarım ve altyapı düzenlemesi QualitaWeb tarafından yapılmıştır.

Sayfa Üretimi: 0.318 Saniye